Rate this item
(0 votes)

100 tekne kapasiteli barınağın Dilek Yarımadası Büyük Menderes Milli Parkının yaklaşık 1 km mesafede yer aldığının belirtildiği dilekçede, "Dilek Yarımadası Önemli Doğa Alanı sınırları içerisindedir. Alanda endemik ve dar yayılışlı birçok bitki türü bulunmaktadır. Yarımadanın tüm kıyıları dünyanın en nadir deniz memelilerinden biri olan Akdeniz foku (Monachus monachus) için önde gelen yaşam alanlarındandır.

Rate this item
(0 votes)

karasu

Guzelcamli translated means beautiful pine tree, a meaning fitting to describe an area of Turkey that is as verdant as it is beautiful. Situated on the Aegean coast Guzelcamli has miles of unspoilt beaches surrounded by the Dilek peninsular national park protected by the government to ensure it's continuing  exquisiteness. The Greek island of Samos appears but a stones throw away.

Rate this item
(0 votes)

272 otobüs (Yön: Güzelçamlı), Kuşadası Devlet Hastanesi (Kuşadası) konumundan başlayıp Güzelçamlı Zeus Mağarası (Kuşadası) konumuna gidene kadar 35 duraktan geçiyor. 272 otobüs hattının gelecek haftaki saatlerine genel bakış: 07:40'da çalışmaya başlıyor ve 16:40'da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: hafta içi. Güncel gerçek zamanlı saatleri bulmak ve güzergah haritasını görmek için aşağıdan 272 otobüs duraklarından birini seçin.

Rate this item
(0 votes)
Yangın İhbar 110
Sıhhı İmdat 112
Alo Zabıta Servisi 153
Polis İmdat Servisi 155
Jandarma İmdat Servisi 156
Orman Yangını İhbar 177
Sahil Güvenlik 158
Tedaş Elektrik Arıza 186
Rate this item
(0 votes)

1977 yılında Köy azası olarak görev yapan Bayram Bayaözlü, 1984 yılından 1992 yılı Haziran ayına kadar muhtarlık görecinde bulunmuştur. Bu tarihten sonra Belediyelik unvanı alan Güzelçamlı’da Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Bayram Bayaözlü ; Birinci, ikinci ve üçüncü dönemde halen Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Rate this item
(0 votes)

Oğlan tarafı kız istemeğe giderken; anası, babası, yakınlarının büyükleri dünürcü olarak kız evine giderler. Hal hatır sorulduktan sonra, önceden kararlaştırılan dünürcü “Allah’ın Emri” ile kızı ister. Kız tarafı olumlu bakarsa, oğlan tarafı kıza ne gibi takılar takılacağını, karşılıklı olarak konuşurlar. Sonuçta orta yol bulunur.

Rate this item
(0 votes)

GÜzelçamlı Belediyesi Tarih Müzesi,  Belde  kültürünü tanıtıcı ve belde yaşamından örneklerin  sunulduğu bir müzedir. Güzelçamlı Tarih Müzesi  Adresi : Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Meydanı Belediye Dügün salonu Altı  Güzelçamlı

Rate this item
(3 votes)

Güzelçamlı Mahallesi Muhtarı  : REMZİ ATICI -  Muhtarlık Tel  : 0 256 6462112 - 0 533 165 6056

Rate this item
(0 votes)Güzelçamlı Musatfa Kemal İlköğretim okulu Web sitesi  : http://www.guzelcamlimustafakemal.meb.k12.tr Tel :  0 256 6461301

Rate this item
(0 votes)
Rate this item
(0 votes)

omer gunel

Antalya’nın Elmalı ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ömer GÜNEL, 1971 yılında Almanya’nın Berlin kentinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. 1991 yılında geldiği Kuşadası’nda üniversite eğitimini sürdürmek amacıyla birçok iş dalında çalıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans, Ekonomi Hukuku dalında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi aldı.

bann

gzlc logoCopyright © 2012 - 2021 www.güzelçamlı.com Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

.

gokcelogo