Rate this item
(2 votes)

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Güzelçamlı Mahallesi sınırları içerisinde kalan, Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulunun 12.11.1976 gün ve A. 262 sayılı kararı ile 1/25000 ölçekli harita üzerinde kesin koruma ve koruma sınırları belirlenen ve Kurulumuzun 26.11.2011 tarih ve 238 sayılı kararıyla 1/2000 ölçekli kadastral harita üzerinde sınırları I.(Birinci) ve II.(İkinci) Derece Arkeolojik Sit olarak belirlendiği şekilde son şeklini alan,  

Rate this item
(1 Vote)

Kuşadası’nın doğal güzellikleriyle ünlü beldesi Güzelçamlı’da temizlik seferberliği gerçekleştirildi. Kuşadası Belediyesi’nin, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü koordineli çalışmalar doğrultusunda Güzelçamlı Mahallesi’nde baştan sona detaylı temizlik çalışması yapıldı.

Rate this item
(0 votes)

Anıt Ağaçlar ve Tülüşah Vadisi turuna Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin, EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü ile EKODOSD Üyeleri ve Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri katıldı. Anıt Ağaç Turu kapsamında Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Prof. Dr. Hüseyin Cahit Şat, Yrd. Doç. Beyza Şat Güngör ve EKODOSD işbirliğinde restore edilen 16 anıt ağaçtan 6’sı ile Tüllüşah Vadisi olarak adlandırılan Yaylaköy Mahallesi ziyaret edildi.

Rate this item
(2 votes)

Türkiye'nin en önemli tabiat mirasları arasında yer alan Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın İçmeler Koyu bakım çalışmaları nihayet tamamlandı.
ve uzun zaman sonra İçmeler Koyu 1 Temmuz’da açılıyor.

Rate this item
(3 votes)

Güzelçamlı eski Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü'nün eşinin adına yaptırdığı caminin, yıl sonuna kadar açılacağı bildirildi. Aynı zamanda Kuşadası Belediyesi'nin AK Partili Meclis Üyesi olan Bayaözlü, Güzelçamlı Mahallesi'nde yaptırdığı camiye, "Arife Hanım" ismini vereceklerini söyledi.

Rate this item
(1 Vote)
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası’nın Güzelçamlı Mahallesine yapılacak olan yat limanı, balıkçı barınağı ve feribot yanaşma yerleri için 75 milyon lira bütçe ayırdı. Güzelçamlı Mahallesinin çehresini adeta başlı başına değiştirecek yat limanı projesi için ÇED Raporu hazırladı. Daha öncede hazırlanmasına rağmen yatırıma 7 yıl
Rate this item
(1 Vote)

Türkiye'nin en önemli doğal miraslarından biri olan Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nda, Kuşadası Belediyesi, DYBMD Milli Parkı Müdürlüğü ve EKODOSD işbirliğiyle Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında bir kıyı temizliği gerçekleştirildi.

Rate this item
(1 Vote)

Sual: Kurban bayramında neleri yapmak sevabdır ve bayram namazı nasıl kılınır?

Cevap: Kurban bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günlerinden sonraki gecelere Kurban bayramı geceleri denir. Bu üç güne (Eyyam-i nahr) denir.

Rate this item
(0 votes)

DSC08094

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nın, 2016'nın 7 ayında 700 bin ziyaretçiyi ağırladığı, yıl sonuna kadar da 1 milyon ziyaretçiyle rekor kırmasının beklendiği bildirildi.

Rate this item
(0 votes)

kusadasi guzelcamli

Milli Park'a gitmek isteyen vatandaşların karayolu yerine tercih ettiği Deniz Otobüsleri Kuşadası'nda Setur Marina'dan kalkıyor. Güzelçamlı'da Limandan hareket edecek Deniz Otobüslerinin hizmet vermeye başlaması vatandaşı heyecanlandırdı.

Rate this item
(0 votes)

survivor guzelcamli

Kuşadası ilçesinde sosyal medya üzerinden iletişime geçen bir grup "Survivor" yarışması düzenledi. Güzelçamlı Milli Parkı mevkisinde özel bir dans akademisi tarafından organizasyonu yapılan yarışmada Türkiye'nin farklı illerinden yarışmacılar katıldı.

Rate this item
(0 votes)

dilek yarimadasi milli parki

Türkiye’nin en önemli bal üretim merkezleri arasında yer alan Kuşadası ile Söke arasında yer alan binlerce dönüm alan ve binlerce endemik bitkinin yer aldığı Güzelçamlı Milliparkı 2 yıl aradan sonra yine özel firmalara peşkeş çekilmek istendi.

Rate this item
(1 Vote)

kanalizasyon

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda Güzelçamlı ve Davutlar sahil hattı kanalizasyona kavuşuyor. CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Kuşadası'nın kanalizasyon ve arıtma tesisi için daha önce söz verdiklerini hatırlatarak,

Rate this item
(0 votes)

millipark kaybolma

Güzelçamlı Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda kaybolan yabancı uyruklu 7 kişi, AKUT ve jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre, jandarmaya gelen ihbar üzerine AKUT Kuşadası Ekibi 7 kişilik gönüllüsü ile Milli Park'ta yollarını kaybeden yabancı uyruklu 7

Rate this item
(0 votes)

ucak1

Kuşadası'nan dünya dalış turizminin önemli merkezlerinden biri olması için ilk adım atıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası'nda dalış turizminin gelişmesi için Airbus A30 tipi dev uçağı Kuşadası Körfezi'nde batırmak için çalışmalara başladı. Kuşadası'nı dünya su altı turizminde önemli bir noktaya taşıyacak çalışma Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Sualtısporları Federasyonu işbirliğiyle yürütülüyor.

Rate this item
(1 Vote)

kusadasi dogalgaz

Kuşadası’nda doğalgaz çalışmalarına bu ay içerisinde başlıyor. Uzun süren fizibilite çalışmalarının ardından yapılan ihale sonucunda ihaleyi alan firma yetkilileri, Kuşadası’na gelerek ön çalışmalara başladı. Bu ay içerisinde ilk kazma vurulacak çalışmalar sonucu iki yıl içinde tüm Kuşadası’na doğalgaz verilmesi hedefleniyor.

Rate this item
(1 Vote)

milli parkta kacak avcilik

Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Güzelçamlı Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda kaçak avcılık yapan iki kişi milli park av koruma ekipleri tarafından yakalandı.

Rate this item
(0 votes)

suriyeli yuzucu

Kuşadası’ndan, bir ay önce yüzerek 7 saatte yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sisam (Samos) Adası’na geçen Suriyeli milli yüzücü ve kick boks sporcusu 28 yaşındaki Ameer Mehtr’in dramı, İngiliz, İtalyan ve Yunan gazetelerinde haber olarak yer aldı.

Rate this item
(0 votes)

suriye multeci

Güzelçamlı'da kıyıya vurmuş şekilde 4 yaşlarında kız çocuğu cesedi bulundu. Cesedin mülteci ailesine ait olabileceği ileri sürüldü. Güzelçamlı'da jandarma ekipleri tarafından milli parkta kıyıya vurmuş şekilde 4 yaşlarında kız olduğu belirlenen bir çocuk cesedi bulundu.

Rate this item
(0 votes)

dere tasti

Kuşadası İlçesi’nde gece yarısı başlayan sağanak yağmurun Güzelçamlı Mahallesi’nden geçen dereyi taşırması sonucu 10 binanın bodrum katı ile 3 otel ve 1 yaşlı bakımevini su bastı. Park halindeki 1 minibüs, 1 kamyonet ve 10 otomobil de sel sularına kapılarak sürüklendi.

Rate this item
(0 votes)

kacaklar

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçme hazırlığı yapan 62 sığınmacı ile geçiş organizasyonunu yürüttükleri ileri sürülen 5 kişi yakalandı. Valilikten yapılan açıklamada, Kuşadası'nın Güzelçamlı Mahallesi'nde şüpheli kişilerin olduğu ihbarı üzerine

Rate this item
(1 Vote)

kusadasi-camileri

Kuşadası Belediyesi tarafından bir süredir ilçe genelindeki camilerde sürdürülen bakım ve onarım çalışmaları son hızla sürerken vatandaşların sıcak havalardan etkilenmeden dini görevlerini yerine getirebilmeleri için cami bahçelerinde gölgelik alanlar oluşturuldu.

Rate this item
(0 votes)

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kuşadası Körfezinde Kuşadası ile Güzelçamlı arasında deneme amaçlı feribot seferlerini başlatıldı. Kuşadası Körfezi’nde deniz taşımacılığının başlaması nedeniyle düzenlenen törenin ardından, ilk feribat seferine katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, deneme seferlerini bugün itibariyle başlattıklarını söyledi.

Rate this item
(1 Vote)

Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi, Davutlar ve Güzelçamlı’da bulunan üyelerini ziyaret etti, sezon öncesi sorunlarını dinledi. Ziyarette, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Nejad Özalp, Namık Kemal Daylan, Meclis Katip Üyesi ve Belediye Meclis

Sayfa 1 / 2

bann

gzlc logoCopyright © 2012 - 2021 www.güzelçamlı.com Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

Makale Görünüm Sayısı
135262
.

gokcelogo