Güzelçamlı

Rate this item
(1 Vote)
Merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Kuşadası belediyesine 386 hasar başvurusu, Fen İşleri Müdürlüğünce 14 ağır ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Ekipler ayrıca 4 bina ile 89 hasarlı dairenin tahliyesini sağladı. İhtiyacı olanlarla engelli vatandaşların otellere ve tatil köylerine yerleştirildiği açıklandı.
Rate this item
(0 votes)

Türkiye'de yalnızca Antalya Düzlerçamı bölgesinde bulunan ve soylarının korunması için bir kısmı 2011 yılının Mart ayından itibaren Kuşadası’ndaki Dilek Yarımadası Milli Parkı’na nakledilen alageyikler Güzelçamlı Milli Parkı’nı adeta vatan edindi. 9 yıl önce 18 adet olarak salınan geyiklerin sayısı foto kapan verilerine göre yapılan sayımda 50'ye ulaştı.

Rate this item
(1 Vote)

Kuşadası Belediyesi, Davutlar ve Güzelçamlı'daki termal su kaynaklarının doğru ve etkin bir şekilde kullanılarak bölge turizmine kazandırılması için harekete geçti. Belediye Meclisi'nden "Jeotermal Şirket" kurulması için yetki alan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, "Bu sayede daha kolay kaynak bulup yatırım yapabileceğiz. Şirket, ARYA Turistik Tesisleri A.Ş gibi belediye bünyesinde olacak" dedi.

Kuşadası Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Ömer Günel başkanlığında Davutlar Hizmet Binası'nda yapıldı. Toplantıda, müdürlüklerden gelen ve komisyonlara havale edilen konular ile meclis üyeleri tarafından verilen önergeler ele alındı. 24 gündem maddesini görüşmek üzere buluşan meclis üyeleri, ilçe ve bölge turizmi için büyük önem taşıyan bir kararın altına imza attı.

Rate this item
(2 votes)

Milli Park için bir kişi giriş ücreti 5 TL olup, bisikleti ile gidecek olanlar yine 5 TL'ye giriş yapabiliyor. Motosiklet ile gidecek olanlar için giriş ücreti 10 TL olup, otomobil ile gidecek olanların ödeyeceği bedel ise 15 TL. Küçük minibüs ile gidecek olan toplu kafileler için 45 TL, büyük minibüs ile gidecek olanlar için giriş ücreti 70 TL. Otobüs ile giriş yapacak olan büyük gruplar için otobüs başı fiyatı ise 120 TL.

Rate this item
(0 votes)

Güzelçamlı’da yapılması planlanan yat limanı için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme(ÇED) raporunun iptali için dava açıldı. Bilindiği gibi, geçen ay içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanlarının hazırladığı raporda, Güzelçamlı’da yat limanı yapılması için olumlu görüş belirtilmişti.

Rate this item
(1 Vote)

Kuşadası Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında alınan karar çerçevesinde, Davutlar Pazarı'nda 20 dükkan haricindeki tezgahların yanı sıra, İkiçeşmelik, Güzelçamlı ve Ege mahallelerinde kurulan semt pazarlarındaki tezgahlara yüzde 50 indirim uygulandı. Vatandaşlar indirimin meyve ve sebze fiyatlarına yansımasını beklerken, bu gerçekleşmedi.

Rate this item
(1 Vote)

Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Dilek Yarımadası Milli Park Müdürlüğü tarafından 2019 yılı boyunca milli park ziyareti sırasında dikkat edilmesi ve uyulması gereken kurallar açıklandı. Türkiye'nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan ve özellikle yaz sezonu boyunca yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda en dikkat çeken en önemli uyarıların başında milli park sınırları içerisinde hiçbir yaban hayvanının beslenemeyecek olması.

Rate this item
(1 Vote)

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Güzelçamlı Mahallesi sınırları içerisinde kalan, Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulunun 12.11.1976 gün ve A. 262 sayılı kararı ile 1/25000 ölçekli harita üzerinde kesin koruma ve koruma sınırları belirlenen ve Kurulumuzun 26.11.2011 tarih ve 238 sayılı kararıyla 1/2000 ölçekli kadastral harita üzerinde sınırları I.(Birinci) ve II.(İkinci) Derece Arkeolojik Sit olarak belirlendiği şekilde son şeklini alan,  

Rate this item
(1 Vote)

Kuşadası’nın doğal güzellikleriyle ünlü beldesi Güzelçamlı’da temizlik seferberliği gerçekleştirildi. Kuşadası Belediyesi’nin, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü koordineli çalışmalar doğrultusunda Güzelçamlı Mahallesi’nde baştan sona detaylı temizlik çalışması yapıldı.

Rate this item
(2 votes)

Türkiye'nin en önemli tabiat mirasları arasında yer alan Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın İçmeler Koyu bakım çalışmaları nihayet tamamlandı.
ve uzun zaman sonra İçmeler Koyu 1 Temmuz’da açılıyor.

Page 1 of 4

bann

gzlc logoCopyright © 2012 - 2021 www.güzelçamlı.com Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

Makale Görünüm Sayısı
130449

gokcelogo