İçmeler 1 Temmuz’da açılıyor

Rate this item
(2 votes)

Türkiye'nin en önemli tabiat mirasları arasında yer alan Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın İçmeler Koyu bakım çalışmaları nihayet tamamlandı.
ve uzun zaman sonra İçmeler Koyu 1 Temmuz’da açılıyor.


Kum plajına sahip olması nedeniyle milli parkın çocuklu aileler tarafından en çok ilgi gören noktalarından biri olan İçmeler Koyu’nun 1 Temmuz Pazar günü yeniden vatandaş girişlerine açılacağı duyuruldu.
Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Park Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Milli Parkımızın kum plaja sahip tek koyu İçmeler 01 Temmuz 2018 Pazar günü halkımızın girişlerine açılıyor. Ziyaretçilerimizin araçlarını Milli Park dışına park ederek ya da Toplu Taşıma Araçlarını kullanarak giriş yapmalarını rica ediyoruz. Araçları ile giriş yapan ziyaretçilerimiz diğer 3 koya yönlendirilecek, İçmeler koyu girişine yada ana yol üzerine park edilmesi Jandarma Trafik ekiplerince engellenecektir. Yapılan uygulama ziyaretçilerimizin daha temiz, gürültüsüz ve nezih bir ortamda zaman geçirmelerini sağlamak içindir. Anlayışınız için teşekkür ediyoruz “ denildi.

Millipark yetkililerin yaptığı bu açıklama yıllardır araçlarıyla gelen ve içmelerde pikniğini yapan vatandaşların büyük tepkisini çekti, bu uygulamanın hiçbir mantığı olmadığını söyleyen vatandaşlar bu uygulamadan vazgeçilmesini istediler...

Read 1582 times

bann

gzlc logoCopyright © 2012 - 2021 www.güzelçamlı.com Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

Makale Görünüm Sayısı
136545
.

gokcelogo