bayrak

gokce web reklam

Pazar, 21 Ağustos 2016 09:00

Belediye arazisinde arıcılık yapılacak

Yazan
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Kuşadası Meclis Toplantısı'nda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nden alınan onayla belediyeye ait arazi üzerinde yerel üreticilerin tekrar arıcılık faaliyetinde bulunmasına karar verildi.

Kuşadası Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi'nde yapıldı. Toplantı, darbe girişiminde yaşamını yitirenler anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. Toplantıda konuşan Başkan Kayalı "15 Temmuz 2016 gecesi demokrasinin üzerine bir kabus çökmek üzereydi. Ancak tüm siyasi partilerimizin ve vatandaşlarımızın sağduyulu girişimleri ile buna engel olundu" dedi. Toplantıda, Kuşadası İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden alınan onayla, geçmişte Güzelçamlı Tarımsal Üretim Kooperatifi'nin kullandığı Güzelçamlı Mahallesi'nde bulunan belediyeye ait arazi üzerinde yerel üreticilerin tekrar arıcılık faaliyetinde bulunmasına karar verildi. Ayrıca, Kuşadası Belediyesi tarafından yol yapım çalışmalarında ve vadeli borçların ödenmesinde kullanılmak üzere özel ya da kamuya ait bir bankadan 8 milyon TL kredi kullanmak üzere Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'ya yetki verildi.

Meclis toplantısında ayrıca 28 Ağustos 2016 tarihinde Kuşadası Yat Kulübü tarafından Kuşadası Körfezi'nde düzenlenecek olan 4. Zafer Yarışı'na destek olunmasına ve 24-25 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Kuşadası Triatlon Spor Toto Türkiye Şampiyonası Final Yarışı için Türkiye Triatlon Federasyonu ile protokol yapmak üzere Başkan Özer Kayalı'ya yetki verilmesi kararı alındı.

Okunma 1045 kez Son Düzenlenme Çarşamba, 14 Haziran 2017 09:40

gzlc logoCopyright© 2012-2018 www.güzelçamlı.com

Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

gokcelogo