Kuşadası

Rate this item
(0 votes)

Anıt Ağaçlar ve Tülüşah Vadisi turuna Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin, EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü ile EKODOSD Üyeleri ve Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri katıldı.

Anıt Ağaç Turu kapsamında Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Prof. Dr. Hüseyin Cahit Şat, Yrd. Doç. Beyza Şat Güngör ve EKODOSD işbirliğinde restore edilen 16 anıt ağaçtan 6’sı ile Tüllüşah Vadisi olarak adlandırılan Yaylaköy Mahallesi ziyaret edildi.

Turda Long Beach mevkiinde bulunan 500 yıllık çınar ağacı, Davutlar Yolu üzerinde bulunan 821 yıllık çınar ağacı, Güzelçamlı Mahallesi’nde bulunan 203 yıllık bölgenin en genç anıt ağacı olan sivri meyveli dişbudak ağacı, Soğucak mevkiinde bulunan 896 yaşındaki saçlı meşe ağacı, Türkmen Mahallesi mevkiinde bulunan 1409 yıllık tüylü meşe ağacı ve Ada Kültür Merkezi’nin bahçesinde bulunan 824 yaşındaki menengiç ağacının ziyaret edildiği turda öğrencilere ağaçlarla ilgili bilgi aktarıldı ve Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Kuşadası’nın Önemli Bitkileri ve Anıt Ağaçları” adlı kitap hediye edildi.

Anıt ağaçlar turunun ardından Kuşadası’nın endemik bitkileri arasında yer alan Tüllüşah Vadisi ziyaret edildi. Öğrenciler, ilk defa doğal yaşam alanında görme şansı buldukları Tülüşah’ın bol bol fotoğrafını çekerek kendilerine anıt ağaçları ve Tüllüşah Vadisi’ni görme olanağı sunan Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.

Rate this item
(0 votes)

Kuşadası ilçesinde etkili olan sağanak yağmur ve şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Söke ve Selçuk ilçeleriyle bağlantısını sağlayan çevre yolu ve şehir merkezindeki Kervansaray önü, Otogar kavşağı, Yeni Aydın yolu kavşağı, Mezarlık yolu, Atatürk ve İnönü bulvarları, Sahil yolu ile İkiçeşmelik Mahallesi’ndeki yolları tamamen dolduran sular trafiğin aksamasına sebep oldu.

Rate this item
(0 votes)

Kuşadası’nda bayramın ilk günündeki sakinlik, yerini hareketlliğe bıraktı. Çevre il ve ilçelerden gelen tatilcilerle dolan Kuşadası’nda sahiller ve çarşıda ’İğne atsan yere düşmeyecek" dedirtecek görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Rate this item
(0 votes)

lodos3

KUŞADASI'nda sabah satlerinde başlayan kuvvetli lodos ve yağmur ağaçları devirdi, işylerlerinin tabelaları uçurdu, bazı ve cadde ve sokaklar yağmur sularıyla doldu. Kuşadası saatteki hızı 40 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar 50'nci Yıl Caddesi'ndeki bir ağacın devrilmesine neden oldu.

Rate this item
(0 votes)

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne bağlı Kuşadası'ndaki 3 terfi istasyonunda meydana gelen arıza nedeniyle denize pis su akmaya başladı. Kanalizasyon atıklarının denize karışması üzerine, 2 plaj girişe kapatıldı.

Rate this item
(0 votes)

kusadasi-na-4

Kuşadası Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında alınan kararla Kuşadası ilçe sınırları içerisinde bulunan 4 alana hayırseverler tarafından yeni parklar inşa edilecek.

Rate this item
(0 votes)
Kuşadası Galatasaray Taraftarlar Derneği'nin yeni dernek binası açılışı Kuşadası Sanayi Sitesii Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.
Rate this item
(0 votes)

Kuşadası’nda gemi turizmi sonbahar ile birlikte zirve yaptı. Türkiye’de kruvaziyer turizmin başkenti sayılan Kuşadası Limanı’na yılın 9 ayında 395 gemi sefer yaparken, bu gemilerle seyahat eden 530 bin turist de günübirlik olarak Kuşadası’na giriş yaptı. Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, kruvaziyer turizminde Kuşadası’nın İstanbul ve İzmir’in önünde liderliğini sürdürdüğüne dikkati çekerek, “2014 sezonun ilk 9 ayında, Kuşadası'na 395 gemiyle 530 bin yolcunun geldi.

Rate this item
(0 votes)

Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olan Uluslararası Özel Söke Hastanesi inanılmaz bir ilke imza attı. Özel Söke Hastanesinde muayene ücreti sadece 12 TL. Özel bir hastane olmasına karşın Uluslararası Özel Söke Hastanesi sadece devletin aldığı 12 TL ücret karşılığında muayene yapıyor. Polikilinikte fark yok! Söke'de 2012 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Uluslararası Özel Söke Hastanesi, hastalarına kusursuz imkanlar sunmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Rate this item
(0 votes)
Kuşadası'ndaki ege Ports Limanı'na, ABD Donanması'na bağlı 253.5 metre uzunluğunda 31.8 metre genişliğindeki 'USS Bataan' (LHD 5) isimli amfibi hücum helikopter gemisi demirledi.
Page 1 of 2

bann

gzlc logoCopyright © 2012 - 2021 www.güzelçamlı.com Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

gokcelogo