Güzelçamlı

Güzelçamlı

Çarşamba, 25 Temmuz 2018 12:59

Güzelçamlı ulaşım

SÖKE - GÜZELÇAMLI MİNİBÜS SAATLERİ

SÖKE'DEN GÜZELÇAMLI'YA GİDİŞ: SÖKE NOVADA AVM-AYDIN CADDESİ-İNÖNÜ BULVARI-YENİKENT-AĞAÇLI-DAVUTLAR-GÜZELÇAMLI-ZEUS MAĞRASI GİRİŞİ

GÜZELÇAMLI'DAN SÖKE'YE DÖNÜŞ: ZEUS MAĞRASI GİRİŞİ-GÜZELÇAMLI-DAVUTLAR-AĞAÇLI-YENİKENT-İNÖNÜ BULVARI-AYDIN CADDESİ-SÖKE NOVADA AVM

Anıt Ağaçlar ve Tülüşah Vadisi turuna Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin, EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü ile EKODOSD Üyeleri ve Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri katıldı.

Anıt Ağaç Turu kapsamında Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Prof. Dr. Hüseyin Cahit Şat, Yrd. Doç. Beyza Şat Güngör ve EKODOSD işbirliğinde restore edilen 16 anıt ağaçtan 6’sı ile Tüllüşah Vadisi olarak adlandırılan Yaylaköy Mahallesi ziyaret edildi.

Turda Long Beach mevkiinde bulunan 500 yıllık çınar ağacı, Davutlar Yolu üzerinde bulunan 821 yıllık çınar ağacı, Güzelçamlı Mahallesi’nde bulunan 203 yıllık bölgenin en genç anıt ağacı olan sivri meyveli dişbudak ağacı, Soğucak mevkiinde bulunan 896 yaşındaki saçlı meşe ağacı, Türkmen Mahallesi mevkiinde bulunan 1409 yıllık tüylü meşe ağacı ve Ada Kültür Merkezi’nin bahçesinde bulunan 824 yaşındaki menengiç ağacının ziyaret edildiği turda öğrencilere ağaçlarla ilgili bilgi aktarıldı ve Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Kuşadası’nın Önemli Bitkileri ve Anıt Ağaçları” adlı kitap hediye edildi.

Anıt ağaçlar turunun ardından Kuşadası’nın endemik bitkileri arasında yer alan Tüllüşah Vadisi ziyaret edildi. Öğrenciler, ilk defa doğal yaşam alanında görme şansı buldukları Tülüşah’ın bol bol fotoğrafını çekerek kendilerine anıt ağaçları ve Tüllüşah Vadisi’ni görme olanağı sunan Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.

Cumartesi, 30 Haziran 2018 06:26

İçmeler 1 Temmuz’da açılıyor

Türkiye'nin en önemli tabiat mirasları arasında yer alan Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı'daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın İçmeler Koyu bakım çalışmaları nihayet tamamlandı.
ve uzun zaman sonra İçmeler Koyu 1 Temmuz’da açılıyor.

Pazar, 27 Mayıs 2018 15:58

Samos Apart Pension

Güzelçamlı alan Samos Apart Pension Priene 9 km mesafededir. Ücretsiz özel park yeri mevcuttur. Konaklama klimalı ve oturma alanı bulunmaktadır. Bazı birimlerde buzdolabı ve ocak ile donatılmış bir mutfak var. Samos Apart Pension de kaplıca banyosu ve çocuk oyun alanı bulunuyor. Konuklar restoran keyfini çıkarabilirsiniz.

Pazar, 27 Mayıs 2018 15:55

Voyager Hotel

Egenin incisi Kuşadası’nın mavi bayraklı plajlarına sahip Güzelçamlı mahallesinin merkezinde yer alan Voyager Hotel 2016 yılında turizm faaliyetlerine başladı. Güzelçamlı’da turizm ağırlama hizmetlerine yepyeni bir boyut kazandırmak için yola çıkan tesisimiz daha ilk yılında Güzelçamlı’yı tercih eden gezginlerin dikkatini çekmeyi başarmış ve her geçen gün hizmet kalitesini arttırmayı kendisine ilke edinmiştir.

Pazar, 27 Mayıs 2018 15:51

Misa Pansiyon Apart

Kuşadası Güzelçamlı'da bulunan Misa Pansiyon & Apart yeni çehresi ile hizmete açılmıştır. Güleryüzlü karşılama, kaliteli açık büfe, panoramik deniz ve doğa manzaralı terası ile beğeninize sunulmuştur. 12 otel odası, 6 apart odaların tümü doğa ve deniz manzaralı odalar da klima, duş ve tv standart olarak sunulmuştur...

Pazar, 27 Mayıs 2018 15:46

Emel Pansiyon


Emel Pansiyon ve Villa Emel Türkiye’nin batısında, şirin tatil beldesi Güzelçamlı’da bulunmaktadır. İşletme sahipleri Metin Irmak ve Evelyn Offerman sizi aile sıcaklığıyla karşılayacaklardır.

Özellikler
İnternet
Uydu Sistemi
LCD TV
Minibar
Split Klima
Telefon
Saç kurutma makinesi
Duş
Elektronik emanet kasa

Pazar, 06 Mayıs 2018 21:31

Köprülü kavşak şelale oldu

Kuşadası ilçesinde etkili olan sağanak yağmur ve şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Söke ve Selçuk ilçeleriyle bağlantısını sağlayan çevre yolu ve şehir merkezindeki Kervansaray önü, Otogar kavşağı, Yeni Aydın yolu kavşağı, Mezarlık yolu, Atatürk ve İnönü bulvarları, Sahil yolu ile İkiçeşmelik Mahallesi’ndeki yolları tamamen dolduran sular trafiğin aksamasına sebep oldu.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 13:55

Doğanbey Köyü

Dilek Yarımadası Millipark'ı sınırları içerisinde kalan Geçmişteki ismi Domatia olan bu köy, eski bir rum köyüdür. Rum mimarisi ve Türk mimarisi öğelerini taşıyan bu köy, bir açık hava müzesi gibidir. Bu nedenle kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Eski Doğanbey köyüne 1924 yılında mübadele ile gelen Türkler yerleştirilmiştir, ancak altyapı ve genişleme imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle 1985 yılında Yeni Doğanbey köyünün olduğu yere taşınmışlardır.

Buradaki birçok yapı harap hale gelmiş ve yıkılmıştır. Günümüzde yerleşme dışından gelenler, satın aldıkları harabe halindeki yapıları, yeniden restore ettirmeye başlamışlardır. Hepsinin aslına uygun restore edildiği pek söylenmese de ortaya çıkan dış mekanlar, eski karakteristik dokuyu yansıtmaktadır. Ayakta kalan eski yapılardan birisi, iki yerleşme arasında bulunan Şapel (bugün depo olarak kullanılan bina), diğeri ise köyün girişindeki okul binasıdır.

Ayrıca bu köyde geçmişte kilise olduğu sanılan bir başka yapının duvar kalıntıları da bulunmaktadır. Yöre, Selçuklular zamanında iki yüzyıl boyunca devam eden Bizans-Türk mücadelesine sahne olmuş, daha sonra 1276 tarihinde Selçuklu Sultanı II. KılıçAslan’ın kazandığı zafer ile Türkler, Batı Anadolu’ya ve Menderes boylarına hakim olmuşlardır.

Eski yerleşim yeri olan doğanbey köyü'nde eski bir binayı restore ederek millipark tanıtım merkezi hemde milliparkta yaşayan yabani hayvanların dondurulmuş gerçek figürleri sergilenmektedir. Millipark Tanıtım merkezi haftanın her günü açık olup siz ziyaretçilerini beklemektedir.

Page 1 of 2

gokce web reklam

gzlc logoCopyright© 2012-2019 www.güzelçamlı.com

Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

gokcelogo