Karasu Koyu

Rate this item
(3 votes)

Karasu koyu milliparkın en sonuncu koyu'dur 500 metrelik sahil şeridi ve derin serin suları özellikle dalmaya meraklı tatilcileri ağırlıyor. giriş kapısına 11 km uzaklıktadır. çam ağaçların altında hem piknik yapıp hemde derin sularında dalmak için seçebileceğiniz en güzel koylardan birisidir. Karasu koyunda denize girdikten sonra duş alabileceğiniz duş yerleri, üstünüzü değiştireceğiniz soyunma kabinleri ve tuvaletler, acil ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz cafeler bulunmaktadır...

Deniz kaplumbagasi, Yunus baligi, Fok baligi, Mercan Çipura, Istavrit, Hamsi, Karagöz, Levrek, Kefal, Deniz kestanesi, Trança, Köpek baligi, Sinarit, Lahoz, Ofroz, Müren, Yilan baligi, Mirmir, Ahtapot, Sargoz gibi türler mevcuttur.

 Kavaklıburun koyunun hemen batısında yer alan karasu koyu toplam 4.04 ha. büyüklüğünde olup, 600m uzunluğunda plaja sahiptir. Kısmen engebeli olan arazide az miktarda çam, çok sık fundalık ile kapalı olup, münferit yaşlı çınarlar bulunmaktadır. Günübirlik tesiste bir adet Satış Büfesi, 1 adet Tuvalet Binası ( 4 adet erkek ve 5 adet bayan ) ve 25 tonluk Su Deposu vardır. Karasu koyundaki mevcut tesisler yaklaşık 800 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir.

karasu1

Read 11521 times

bann

gzlc logoCopyright © 2012 - 2021 www.güzelçamlı.com Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

.

gokcelogo