Cumartesi, 08 Ağustos 2015 06:20

Denize kanalizasyon suyu akıyor

Yazan
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne bağlı Kuşadası'ndaki 3 terfi istasyonunda meydana gelen arıza nedeniyle denize pis su akmaya başladı. Kanalizasyon atıklarının denize karışması üzerine, 2 plaj girişe kapatıldı.

PLAJDAN DENİZE GİRİŞ YASAKLANDI

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların ihbarı üzerine deniz suyu numunesi alarak inceleme yaptı. Yetkililer, değerlerin yüksek çıkması üzerine, Grup Sitesi ve Ömer Tatil Köyü yakınındaki 2 plajdan denize girişi yasakladı.

VATANDAŞIN DENİZE GİRMESİ ENGELLENDİ

Aydın Valiliği'nce ASKİ, Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi'ne gönderilen yazılarda, vatandaşların belirtilen noktalardan denize girmesinin önlenmesi istendi. Bunun üzerine zabıta ekiplerince şeritle çevrilen plajlardan denize giriş engellendi.

TURİSTLERE ANLATILAMIYOR

Öte yandan, yaşananlara tepki gösteren vatandaşlar, sıkıntının bir an önce giderilmesini beklediklerini belirtti. Grup Sitesi sakinlerinden Erhan Metin Güney, ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını, denize kanalizasyon suyu akması nedeniyle girişin yasaklandığını ifade etti. Görevlilerin yabancı dil bilmemesi nedeniyle turistlere denize girişin neden yasaklandığının anlatılamadığını aktaran Güney, "Bu durum Kuşadası için hiç iyi olmadı. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bir an önce sorunu çözmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Okunma 2303 kez Son Düzenlenme Cumartesi, 08 Ağustos 2015 06:23

gokce web reklam

gzlc logoCopyright © 2012 - 2019 www.güzelçamlı.com

Türkiye'nin Göz Bebeği Güzelçamlı'nın ilk ve tek portalı...

gokcelogo